SM15T18CAHE3/9AT | |
|---|---|
DigiKey Part Number | SM15T18CAHE3/9AT-ND - Tape & Reel (TR) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SM15T18CAHE3/9AT |
Description | TVS DIODE 15.3VWM 25.2V DO214AB |
Customer Reference | |
Detailed Description | 25.2V Clamp 59.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AB (SMCJ) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current - Peak Pulse (10/1000µs) 59.5A |
Mfr | Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) |
Series | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) | Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) |
Part Status Discontinued at DigiKey | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Bidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 15.3V | Package / Case DO-214AB, SMC |
Voltage - Breakdown (Min) 17.1V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 25.2V | Base Product Number |