RCA0805100KJNEA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Vishay Dale
In Stock: 73,037
Datasheet
Similar
Vishay Dale
In Stock: 124,675
Datasheet
100 kOhms ±5% 0.125W, 1/8W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200 Thick Film
RCA0805100KJNEA
DigiKey Part Number
541-2237-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RCA0805100KJNEA
Description
RES SMD 100K OHM 5% 1/8W 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
RCA0805100KJNEA Models
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm)
Tolerance
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)