02C5000JF | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 541-02C5000JF-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 02C5000JF |
Description | THERMISTOR NTC 500OHM BEAD |
Customer Reference | |
Detailed Description | NTC Thermistor 500 Bead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Resistance in Ohms @ 25°C 500 |
Manufacturer Vishay Dale | Resistance Tolerance ±5% |
Series | Length - Lead Wire 1.42" (36.00mm) |