SFR2500004701FR500
DigiKey Part Number
BC4373TR-ND - Tape & Reel (TR)
BC4373CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SFR2500004701FR500
Description
RES 4.7K OHM 0.4W 1% AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
4.7 kOhms ±1% 0.4W Through Hole Resistor Axial Metal Film
Category
Composition
Mfr
Temperature Coefficient
±100ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
Axial
Resistance
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.256" L (2.50mm x 6.50mm)