PTCEL67R501TBE305
DigiKey Part Number
56-PTCEL67R501TBE305-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTCEL67R501TBE305
Description
ICL 500 OHM 30% 16.51MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 500 Ohms ±30% 0.650" (16.51mm)
Category
Tolerance
±30%
Manufacturer
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Diameter
0.650" (16.51mm)
Series
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Packaging
Tray
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
R @ 25°C
500 Ohms