PTCEL17R251SBE
DigiKey Part Number
56-PTCEL17R251SBE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTCEL17R251SBE
Description
ICL 250 OHM 30% 17MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 250 Ohms ±30% 0.670" (17.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PTCEL17R251SBE Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Tolerance
±30%
Diameter
0.670" (17.00mm)
Series
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
AEC-Q200
R @ 25°C
250 Ohms