PTCEL13R501RBE
DigiKey Part Number
56-PTCEL13R501RBE-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTCEL13R501RBE
Description
ICL 500 OHM 30% 13.5MM
Detailed Description
Inrush Current Limiter 500 Ohms ±30% 0.531" (13.50mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PTCEL13R501RBE Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Tolerance
±30%
Diameter
0.531" (13.50mm)
Series
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
AEC-Q200
R @ 25°C
500 Ohms