PTCEL13R251NTE
DigiKey Part Number
56-PTCEL13R251NTETR-ND - Tape & Reel (TR)
56-PTCEL13R251NTECT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTCEL13R251NTE
Description
ICL 250 OHM 30% 13.5MM
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 250 Ohms ±30% 0.531" (13.50mm)
Category
Tolerance
±30%
Manufacturer
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Diameter
0.531" (13.50mm)
Series
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q200
R @ 25°C
250 Ohms