AC03000009109JACCS
DigiKey Part Number
56-AC03000009109JACCSCT-ND - Cut Tape (CT)
56-AC03000009109JACCSTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC03000009109JACCS
Description
RES 91 OHM 5% 3W AXIAL
Detailed Description
91 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety Wirewound
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.512" L (6.00mm x 13.00mm)