AC03000003009JACCS
DigiKey Part Number
56-AC03000003009JACCSCT-ND - Cut Tape (CT)
56-AC03000003009JACCSTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC03000003009JACCS
Description
AC03-CS 30R 5% AC G63-CD1281
Detailed Description
30 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Features
Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.236" Dia x 0.512" L (6.00mm x 13.00mm)