AC03000003009JACCS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AC03000003009JACCS |
Description | AC03-CS 30R 5% AC G63-CD1281 |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 Ohms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
Category | Composition |
Mfr | Features Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -40°C ~ 200°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.236" Dia x 0.512" L (6.00mm x 13.00mm) |