AC01000003009JACCS
DigiKey Part Number
56-AC01000003009JACCSCT-ND - Cut Tape (CT)
56-AC01000003009JACCSTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AC01000003009JACCS
Description
AC01-CS 30R 5% AC G63-CD1400
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Ohms ±5% 1.1W Through Hole Resistor Axial Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety Wirewound
Features
Automotive AEC-Q200, Flame Retardant Coating, Safety
Series
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Packaging
Cut Tape (CT)
Tape & Box (TB)
Operating Temperature
-40°C ~ 200°C
Size / Dimension
0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm)