AC01000001000JACCS | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | AC01000001000JACCS |
Description | RES 100 OHM 1W 5% AXIAL |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 100 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety Wirewound |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | AC01000001000JACCS Models |
Category | Composition |
Mfr | Features Flame Retardant Coating, Fusible, Pulse Withstanding, Safety |
Series | Temperature Coefficient ±200ppm/°C |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Operating Temperature -40°C ~ 200°C |
Part Status Active | Package / Case |
Resistance | Supplier Device Package Axial |
Tolerance | Size / Dimension 0.197" Dia x 0.433" L (5.00mm x 11.00mm) |