SL321R030B
DigiKey Part Number
570-SL321R030B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL321R030B
Description
ICL 1 OHM 20% 30A 31MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 1 Ohms ±20% 30 A 1.220" (31.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
30 A
Series
R @ Current
10 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
1.220" (31.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
1 Ohms