8WJ-8.192MDJ-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 8WJ-8.192MDJ-T |
Description | XTAL OSC XO 8.192MHZ 1.8V CMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.192 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 1.8V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Voltage - Supply 1.8V |
Mfr | Frequency Stability ±50ppm |
Series | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Current - Supply (Max) 22mA |
Part Status Active | Ratings AEC-Q100 |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.035" (0.90mm) |
Output CMOS | Current - Supply (Disable) (Max) 18mA |