7XL-8.192MBD-T | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 7XL-8.192MBD-T |
Description | XTAL OSC XO 8.192MHZ 3.3V CMOS |
Manufacturer Standard Lead Time | 13 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 8.192 MHz XO (Standard) CMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead |
Datasheet | Datasheet |
Category | Output CMOS |
Mfr | Voltage - Supply 3.3V |
Series | Frequency Stability ±25ppm |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Current - Supply (Max) 30mA |
Base Resonator | Mounting Type Surface Mount |
Type | Package / Case 4-SMD, No Lead |
Frequency | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Function Enable/Disable | Height - Seated (Max) 0.043" (1.10mm) |