TK099V65Z,LQ | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TK099V65Z,LQ |
Description | MOSFET N-CH 650V 30A 5DFN |
Manufacturer Standard Lead Time | 10 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | N-Channel 650 V 30A (Ta) 230W (Tc) Surface Mount 5-DFN (8x8) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | TK099V65Z,LQ Models |
Category | Vgs(th) (Max) @ Id 4V @ 1.27mA |
Mfr | Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 47 nC @ 10 V |
Series | Vgs (Max) ±30V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 2780 pF @ 300 V |
Part Status Active | Power Dissipation (Max) 230W (Tc) |
FET Type | Operating Temperature 150°C |
Technology | Mounting Type Surface Mount |
Drain to Source Voltage (Vdss) 650 V | Supplier Device Package 5-DFN (8x8) |
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C | Package / Case |
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V | Base Product Number |
Rds On (Max) @ Id, Vgs 99mOhm @ 15A, 10V |