THS4150ID
DigiKey Part Number
296-10052-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THS4150ID
Description
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Differential Amplifier 1 Circuit Differential 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
THS4150ID Models
Category
Voltage - Input Offset
1.1 mV
Mfr
Current - Supply
17.5mA
Packaging
Tube
Current - Output / Channel
85 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
4 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
33 V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Output Type
Differential
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
650V/µs
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Gain Bandwidth Product
340 MHz
Supplier Device Package
8-SOIC
-3db Bandwidth
150 MHz