THS4150CDR is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Rochester Electronics, LLC
In Stock: 14,223
Datasheet
Parametric Equivalent
Rochester Electronics, LLC
In Stock: 32,608
Datasheet
Differential Amplifier 1 Circuit Differential 8-SOIC
THS4150CDR
DigiKey Part Number
THS4150CDR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
THS4150CDR
Description
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
THS4150CDR Models
Category
Voltage - Input Offset
1.1 mV
Mfr
Current - Supply
17.5mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Current - Output / Channel
85 mA
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Min)
4 V
Amplifier Type
Voltage - Supply Span (Max)
33 V
Number of Circuits
1
Operating Temperature
0°C ~ 70°C
Output Type
Differential
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
650V/µs
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Gain Bandwidth Product
340 MHz
Supplier Device Package
8-SOIC
-3db Bandwidth
150 MHz