LMZM33606RLXR | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LMZM33606RLXR |
Description | DC DC CONVERTER 1-20V |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Non-Isolated PoL Module DC DC Converter 1 Output 1 ~ 20V 6A 3.5V - 36V Input |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LMZM33606RLXR Models |
Category | Applications ITE (Commercial) |
Mfr | Features Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, UVLO |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 105°C |
Part Status Active | Efficiency 91% |
Type Non-Isolated PoL Module | Mounting Type Surface Mount |
Number of Outputs 1 | Package / Case 41-PowerBQFN Module |
Voltage - Input (Min) 3.5V | Size / Dimension 0.63" L x 0.39" W x 0.16" H (16.0mm x 10.0mm x 4.1mm) |
Voltage - Input (Max) 36V | Supplier Device Package 41-B2QFN (16x10) |
Voltage - Output 1 | Base Product Number |
Current - Output (Max) 6A |