LMZM33602EVM
DigiKey Part Number
296-48240-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMZM33602EVM
Description
EVAL BOARD FOR LMZM33602
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LMZM33602 - 1 Non-Isolated Output DC/DC, Step Down Evaluation Board
Category
Voltage - Output
2.5V, 3.3V, 5V, 12V
Manufacturer
Texas Instruments
Voltage - Input
4V ~ 36V