LMK6DA02500ADLFR
DigiKey Part Number
296-LMK6DA02500ADLFRTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LMK6DA02500ADLFRCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LMK6DA02500ADLFRDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMK6DA02500ADLFR
Description
LOW-JITTER, HIGH-PERFORMANCE, BU
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz XO (Standard) LVDS Oscillator 2.5V, 3.3V Standby (Power Down) 6-VDFN
Category
Voltage - Supply
2.5V, 3.3V
Mfr
Frequency Stability
±25ppm
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Active
Package / Case
6-VDFN
Base Resonator
Supplier Device Package
6-VSON (2.5x2)
Type
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency
Height - Seated (Max)
0.039" (1.00mm)
Function
Standby (Power Down)
Current - Supply (Disable) (Max)
66mA