LMG3100R044VBER
DigiKey Part Number
296-LMG3100R044VBERTR-ND - Tape & Reel (TR)
296-LMG3100R044VBERCT-ND - Cut Tape (CT)
296-LMG3100R044VBERDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LMG3100R044VBER
Description
100V 4.4M GAN FET WITH INTEGRATE
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Power Switch/Driver 1:1 N-Channel 46A 15-VQFN-FCRLF (6.5x4)
Category
Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
4.75V ~ 5.25V
Mfr
Current - Output (Max)
46A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Rds On (Typ)
4.4mOhm
Part Status
Active
Input Type
Non-Inverting
Switch Type
Features
Slew Rate Controlled
Number of Outputs
1
Fault Protection
UVLO
Ratio - Input:Output
1:1
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Output Configuration
Low Side
Mounting Type
Surface Mount
Output Type
N-Channel
Supplier Device Package
15-VQFN-FCRLF (6.5x4)
Voltage - Load
100V