INA154U/2K5
DigiKey Part Number
296-31644-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-31644-1-ND - Cut Tape (CT)
296-31644-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
INA154U/2K5
Description
IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Differential Amplifier 1 Circuit 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
INA154U/2K5 Models
Category
Current - Supply
2.4mA
Mfr
Current - Output / Channel
60 mA
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Voltage - Supply Span (Min)
8 V
Part Status
Active
Voltage - Supply Span (Max)
36 V
Amplifier Type
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
Slew Rate
14V/µs
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
-3db Bandwidth
3.1 MHz