PTN0.50BK100
DigiKey Part Number
1030-PTN0.50BK100-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PTN0.50BK100
Description
EXPAND SLEEVE 1/2" X 100' BLACK
Detailed Description
Sleeve X 100' (30.48m) Black
Category
Length
100' (30.48m)
Wall Thickness
0.025" (0.64mm)
Series
Operating Temperature
-70°C ~ 125°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.500" (12.70mm)
Diameter - Inside, Expanded
0.750" (19.05mm)