FGN0.50BK200
DigiKey Part Number
1030-FGN0.50BK200-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FGN0.50BK200
Description
EXPAND SLEEVE 1/2" X 200' BLACK
Detailed Description
Sleeve X 200' (60.96m) Black
Length
200' (60.96m)
Series
Wall Thickness
0.046" (1.17mm)
Operating Temperature
-70°C ~ 650°C
Diameter - Inside, Non-Expanded
0.500" (12.70mm)
Diameter - Inside, Expanded
0.750" (19.05mm)