KEMVENT120
DigiKey Part Number
4535-KEMVENT120-ND
Manufacturer
TE Kemtron
Manufacturer Product Number
KEMVENT120
Description
EMI FAN VENT 120MM
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Shield Shield, 1-Piece 4.921" (125.00mm) X 4.921" (125.00mm) Vent Holes in Pattern Surface Mount
Category
Length - Overall
4.921" (125.00mm)
Manufacturer
TE Kemtron
Width - Overall
4.921" (125.00mm)
Packaging
Bag
Ventilation
Vent Holes in Pattern
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Shield, 1-Piece
Base Product Number
Height - Overall
0.407" (10.35mm)