RT8522-32-1M5
DigiKey Part Number
817-RT8522-32-1M5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT8522-32-1M5
Description
VERTICAL 32 A PCB TWO LINE COMMO
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Through Hole DCR 3.4mOhm
Category
Voltage Rating - DC
425V
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Box
Mounting Type
Through Hole
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
2.362" L x 1.496" W (60.00mm x 38.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
2.362" (60.00mm)
Inductance @ Frequency
1.5 mH @ 100 kHz
Package / Case
Vertical, 8 PC Pin
DC Resistance (DCR) (Max)
3.4mOhm