RT8132-25-1M5
DigiKey Part Number
817-RT8132-25-1M5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT8132-25-1M5
Description
HORIZONTAL 25 A PCB THREE LINE C
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 mH @ 100 kHz 3 Line Common Mode Choke Through Hole DCR 3.5mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
3.5mOhm
Voltage Rating - AC
600V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Box
Approval Agency
UR
Mounting Type
Through Hole
Size / Dimension
2.441" Dia (62.00mm)
Number of Lines
3
Height (Max)
1.496" (38.00mm)
Inductance @ Frequency
1.5 mH @ 100 kHz