RT8132-20-2M5
DigiKey Part Number
817-2284-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT8132-20-2M5
Description
CMC 2.5MH 20A 3LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.5 mH @ 100 kHz 3 Line Common Mode Choke Through Hole 20A DCR 7mOhm (Typ)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RT8132-20-2M5 Models
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
7mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
600V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Size / Dimension
2.244" Dia (57.00mm)
Height (Max)
1.457" (37.00mm)
Number of Lines
3
Inductance @ Frequency
2.5 mH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
20A