RT8132-16-3M0
DigiKey Part Number
817-2283-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT8132-16-3M0
Description
CMC 3MH 16A 3LN TH
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3 mH 3 Line Common Mode Choke Through Hole 16A DCR 8mOhm (Typ)
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
8mOhm (Typ)
Voltage Rating - AC
600V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Packaging
Tray
Mounting Type
Through Hole
Size / Dimension
2.244" Dia (57.00mm)
Height (Max)
1.457" (37.00mm)
Number of Lines
3
Inductance @ Frequency
3 mH @ 100 kHz
Base Product Number
Current Rating (Max)
16A