RT8122-25-2M5
DigiKey Part Number
817-RT8122-25-2M5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT8122-25-2M5
Description
RT COMMON MODE CHOKE 300VAC
Customer Reference
Detailed Description
2.5 mH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 25A DCR
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RT8122-25-2M5 Models
Category
Current Rating (Max)
25A
Voltage Rating - DC
425V
Series
Voltage Rating - AC
300V
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Surface Mount
Number of Lines
2
Base Product Number
Inductance @ Frequency
2.5 mH @ 100 kHz