RT8121-25-17M3
DigiKey Part Number
817-RT8121-25-17M3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RT8121-25-17M3
Description
RT8121-25-17M3
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17.3 mH @ 100 kHz 4 Line Common Mode Choke Surface Mount 25A DCR 4.6mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RT8121-25-17M3 Models
Category
Voltage Rating - DC
425V
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Voltage Rating - AC
300V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Box
Approval Agency
UR
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
2.205" Dia (56.00mm)
Number of Lines
4
Height (Max)
1.339" (34.00mm)
Inductance @ Frequency
17.3 mH @ 100 kHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pin
Current Rating (Max)
25A
Base Product Number
DC Resistance (DCR) (Max)
4.6mOhm