FN9244EB-10-06image02
FN9244EB-10-06
FN9244EB-10-06
FN9244EB-10-06
DigiKey Part Number
817-2635-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN9244EB-10-06
Termination
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Features
Bleed Resistor, Earth Line Choke, Front or Rear Side Mount
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
Filter Type
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Base Product Number
Current Rating - Filter
10A