FN9244B-15-06
DigiKey Part Number
817-1828-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN9244B-15-06
Termination
Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Features
Bleed Resistor, Front or Rear Side Mount
Panel Cutout Dimensions
Rectangular - 28.50mm x 21.50mm
Filter Type
Filtered (EMI, RFI) - Commercial, Medical
Base Product Number
Current Rating - Filter
15A