FN3311-250-99-C16-R55
DigiKey Part Number
817-2075-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3311-250-99-C16-R55
Description
LINE FILTER 520/300VAC 250A CHAS
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 250 A 520V, 300V 60Hz Single Stage Terminal Post
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V
Current
250 A
Series
Frequency - Operating
60Hz
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC
520V, 300V
Termination Style
Terminal Post
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
300 V