FN3310-600-99-R5
DigiKey Part Number
817-2071-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3310-600-99-R5
Description
LINE FLTR 520VAC 600A CHASS MNT
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 600 A 520V DC ~ 60Hz Single Stage Terminal Post
Category
Current
600 A
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC
520V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V