FN3288-100-35-C35-R65 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TE Connectivity Schaffner
In Stock: 1
Datasheet
Parametric Equivalent
TE Connectivity Schaffner
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 7
In Stock: 2
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 100 A 530V, 305V DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
FN3288-100-35-C35-R65
DigiKey Part Number
817-2758-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3288-100-35-C35-R65
Description
LINE FILTER 530/305VAC 100A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
530 V
Manufacturer
Current
100 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Packaging
Tray
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Rated AC
530V, 305V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
305 V