FN3287-125-35-C33-R65
DigiKey Part Number
817-2775-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3287-125-35-C33-R65
Description
LINE FILTER 530/305VAC 125A CHAS
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 125 A 530V, 305V DC ~ 60Hz Two Stage Terminal Block
Category
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
530 V
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Current
125 A
Series
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Packaging
Box
Applications
Inverters, Power Drive Systems
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Two Stage
Termination Style
Terminal Block
Voltage - Rated AC
530V, 305V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
305 V