FN2211-1000-99-C30-R55
DigiKey Part Number
817-2066-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2211-1000-99-C30-R55
Description
LINE FLTR 1000VDC 1KA CHASS MNT
Detailed Description
DC EMC/EMI Line Filter 1 kA 1000V (1kV) DC Single Stage Terminal Post
Category
Current
1 kA
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Rated DC
1000V (1kV)