FN2210-600-99-R5
DigiKey Part Number
817-2059-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN2210-600-99-R5
Description
LINE FLTR 1000VDC 600A CHASS MNT
Detailed Description
DC EMC/EMI Line Filter 600 A 1000V (1kV) DC Single Stage Terminal Post
Category
Current
600 A
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Voltage - Rated DC
1000V (1kV)