ROX5SJ47K
DigiKey Part Number
A138102-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ROX5SJ47K
Description
RES 47K OHM 5% 5W AXIAL
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
47 kOhms ±5% 5W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety Metal Oxide Film
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ROX5SJ47K Models
Temperature Coefficient
±350ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 200°C
Packaging
Tray
Size / Dimension
0.315" Dia x 0.984" L (8.00mm x 25.00mm)