ANT-433-USP-T | |
|---|---|
DigiKey Part Number | ANT-433-USP-TTR-ND - Tape & Reel (TR) ANT-433-USP-TCT-ND - Cut Tape (CT) |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ANT-433-USP-T |
Description | RF ANT 433MHZ CHIP SOLDER SMD |
Customer Reference | |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ANT-433-USP-T Models |
Category | Antenna Type Chip |
Manufacturer TE Connectivity Linx | Number of Bands 1 |
Series | VSWR 2 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) | Gain -9.8dBi |
Part Status Obsolete | Termination Solder |
RF Family/Standard General ISM | Mounting Type Surface Mount |
Frequency Group UHF (300MHz ~ 1GHz) | Height (Max) 0.103" (2.62mm) |
Frequency (Center/Band) 433MHz | Applications Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems |
Frequency Range 429MHz ~ 437MHz | Base Product Number |