ANT-433-PW-RA
ANT-433-PW-RA
DigiKey Part Number
ANT-433-PW-RA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-433-PW-RA
Description
RF ANT 433MHZ WHIP TILT SCREW-MT
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems Whip, Tilt Screw-Mount Panel Mount
EDA/CAD Models
ANT-433-PW-RA Models
Category
Antenna Type
Whip, Tilt
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
-0.7dBi
Termination
Screw-Mount
Mounting Type
Panel Mount
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
5.180" (131.57mm)
Frequency (Center/Band)
433MHz
Applications
Alarms, ISM, Remote Control, Security Systems
Frequency Range
413MHz ~ 443MHz