ANT-2.4-JJB-RA
DigiKey Part Number
ANT-2.4-JJB-RA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ANT-2.4-JJB-RA
Description
RF ANT 2.4GHZ DOME SLD TH 7MM
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™ Whip, Right Angle Solder Through Hole
EDA/CAD Models
ANT-2.4-JJB-RA Models
Category
Antenna Type
Whip, Right Angle
VSWR
2
Packaging
Bulk
Gain
3.3dBi
Termination
Solder
RF Family/Standard
802.15.4, Bluetooth, WiFi
Mounting Type
Through Hole
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Height (Max)
0.571" (14.50mm)
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Applications
Bluetooth, Thread, Wi-Fi, Zigbee™
Frequency Range
2.39GHz ~ 2.48GHz