FSP-22A-12
DigiKey Part Number
A129256-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FSP-22A-12
Description
CABLE FLXSTRP 12POS 2.54MM 2"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12 Position Flexstrip Cable 0.100" (2.54mm) 2.000" (50.80mm)
Category
Pitch
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Length
2.000" (50.80mm)
Packaging
Bulk
Length - Exposed Ends
0.125" (3.18mm)