A9AAT-2002E
DigiKey Part Number
A9AAT-2002E-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A9AAT-2002E
Description
FLEX CABLE - AFH20T/AE20/AFH20T
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Flat Flex Cable Assembly Solder Tab to Solder Tab 2.00" (50.80mm)
Category
Length
2.00" (50.80mm)
Manufacturer
TE Connectivity AMP Connectors
Number of Positions
20
Packaging
Bulk
Pitch
0.050" (1.27mm)