VLS5045EX-151M-H
DigiKey Part Number
445-VLS5045EX-151M-HTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-VLS5045EX-151M-HCT-ND - Cut Tape (CT)
445-VLS5045EX-151M-HDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS5045EX-151M-H
Description
FIXED IND 150UH 610MA 949 MOHM
Detailed Description
150 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 610 mA 949mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
VLS5045EX-151M-H Models
Category
Current - Saturation (Isat)
560mA
DC Resistance (DCR)
949mOhm Max
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.209" L x 0.197" W (5.30mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)