VLS5045EX-101M
DigiKey Part Number
445-174844-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-174844-1-ND - Cut Tape (CT)
445-174844-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
VLS5045EX-101M
Description
FIXED IND 100UH 700MA 754 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 700 mA 754mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
VLS5045EX-101M Models
Category
Current - Saturation (Isat)
800mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
754mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.177" (4.50mm)