TFM252012ALVA3R3MTAA | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | TFM252012ALVA3R3MTAA |
Description | FIXED IND 3.3UH 2A 140 MOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3.3 µH Shielded Thin Film Inductor 2 A 140mOhm Max 1008 (2520 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 140mOhm Max |
Series | Ratings AEC-Q200 |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C |
Part Status Active | Inductance Frequency - Test 1 MHz |
Type Thin Film | Mounting Type Surface Mount |
Material - Core | Package / Case 1008 (2520 Metric) |
Inductance | Supplier Device Package 1008 (2520 Metric) |
Tolerance ±20% | Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm) |
Current - Saturation (Isat) 2.1A |